fbpx

Opieka zdrowotna – pakiety

pakiety opieki zdrowotnej

Spis treści


Różnorodność potrzeb sprawia, że jedna opcja to zdecydowanie zbyt mało, gdy mowa o opiece zdrowotnej. Pakiety dostępne w ramach ubezpieczenia Compensa MULTI Zdrowie dają możliwość dobrania również wariantów, zatem wybór jest jeszcze bardziej urozmaicony, pozwala uwzględnić zarówno potrzeby danej firmy, jak też oczekiwania właścicieli i poszczególnych pracowników. Dlaczego ma to kluczowe znaczenie przed podjęciem decyzji? O tym w dzisiejszym artykule.

Indywidualny, Partnerski lub Rodzinny

Już same nazwy przybliżają zakres ochrony, natomiast warto doprecyzować poszczególne kwestie, ponieważ tutaj ubezpieczyciel daje dosyć dużą swobodę, uwzględnia różnorodność funkcjonujących współcześnie par i rodzin, pozwala opieką zdrowotną objąć nie tylko osoby spokrewnione. Zatem w Pakiecie:

 1. Indywidualnym – w zasadniczej wersji zawiera się ubezpieczenie danej osoby, ale zamiast niej może to być rodzic lub teść/teściowa. Warunki:
  1. tę możliwość daje jedynie wariant Senior, więc należy sprawdzić, czy w propozycji dla danej firmy jest taka opcja.
  2. warunkiem jest również mniej niż ukończone 70 lat takiej osoby w momencie podpisywania umowy pracodawcy z ubezpieczycielem.
 2. Partnerskim – zawierają się ustalenia dotyczące głównego ubezpieczonego oraz współmałżonka/partnera lub głównego ubezpieczonego jednego dziecka do 26 roku życia. Warto wiedzieć, że:
  1. partnerem może być osoba tej samej płci.
  2. dziecko może być dzieckiem z innego związku, lecz wychowywanym w danej rodzinie, przysposobionym etc.
 3. Rodzinnym – opiekę zdrowotną ma pracownik, a także więcej niż jedna osoba z jego bliskich, czyli:
  1. partner, współmałżonek, rodzic.
  2.  dzieci własne, adoptowane, przysposobione lub wychowywane w danym związku na zasadach jak w powyższych pakietach.

Większym rozróżnieniem oferty są jednak warianty, ponieważ to od nich zależy zakres świadczeń medycznych, dostępność do mniejszej lub większej bazy specjalistów, możliwość zamówienia wizyty domowej czy skorzystania ze wszystkich programów profilaktycznych.

wybór odpowiedniego pakietu

Gdy priorytetem są koszty

Zależnie od decyzji pracodawcy, ubezpieczenie może być dofinansowane przez firmę częściowo, opłacone w całości lub obciążać całością danej kwoty pracownika. Zwykle wybierany jest model pośredni, w którym pracodawca pokrywa znacznie większą część kosztów, lecz tylko w Pakiecie Indywidualnym.

Opcje, w której prywatną opieką zdrowotną miałyby zostać objęte bliskie osoby pracownika, są bardziej kosztowne, dopłata wynosi zwykle kilkadziesiąt złotych, gdy chcesz ubezpieczyć dodatkowo swoje dziecko czy partnera, a powyżej 100 zł, jeżeli polisą ma być objętych więcej osób, na przykład współmałżonek i troje dzieci. Warto jednak zagospodarować środki na taki cel w domowym budżecie, ponieważ już przy pierwszej chorobie dziecka czy potrzebie skorzystania z pomocy specjalisty bez kolejki, odczujesz korzyści w postaci:

 • szybkiej realizacji świadczenia – są to bliższe terminy dla wizyt z ubezpieczeń prywatnych niż w ramach świadczeń NFZ; na wizytę u specjalisty poczekasz maksymalnie kilka dni;
 • bezgotówkowej obsługi – standardowe wizyty opłacane są w całości przez ubezpieczyciela, zatem nie wiążą się z dodatkowymi kosztami (zaoszczędzisz zwykle co najmniej 140 zł na każdej wizycie);
 • nielimitowanych wizyt – poszczególne schorzenia czy przypadłości wymagają częstych konsultacji lekarskich, na które w tym przypadku nie musisz długo czekać.

Nieodłączną częścią prywatnej opieki zdrowotnej i pakietów są warianty, które również wpływają na ostateczną wysokość miesięcznej składki. Tutaj także zalecamy wybór wersji bardziej rozbudowanych niż podstawowa – Brązowa. Wariant Srebrny czy Złoty to znacznie więcej możliwości, na przykład w Wariancie Złotym znajduje się Assistance medyczny (kompleksowa pomoc i pokrycie kosztów w sytuacji nagłego zachorowania albo wypadku, od dostaw zakupów do domu po leczeniu szpitalnym po pomoc psychologa w przypadku śmierci osoby bliskiej) oraz lekarskie wizyty domowe. Stałym elementem są konsultacje zdalne w ramach telemedycyny.

Otrzymaj bezpłatne porównanie
ofert najlepszych pakietów medycznych

wypełnij formularz
Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Fill out this field
You need to agree with the terms to proceed

Zobacz również Pakiety medyczne – opinie

Pediatra, gastrolog, ginekolog i inne specjalizacje

W przypadku opieki zdrowotnej w ramach pakietów przy ubezpieczeniach zdrowotnych dla firm, kluczowe znaczenie mają wspomniane wyżej warianty. To one są decydujące, gdy mowa o wszechstronności lub ograniczeniach. Wersją podstawową jest Wariant Brązowy, w którym zawiera się możliwość korzystania z pomocy 10 specjalistów (internista, pediatra, lekarz rodzinny, okulista, laryngolog, dermatolog, ginekolog-położnik, kardiolog, urolog, chirurg ogólny), zatem nawet ta podstawa jest już wystarczająca w codziennych sytuacjach. Zwykle jednak pracodawcy szukający ubezpieczenia prywatnego i wybierający pakiety PPHC – zdrowie bez kolejki decydują, że minimalnym dostępnym będzie Wariant Srebrny i do niego dostosowują wysokość dofinansowania.

Prywatna opieka zdrowotna to norma, nie luksus

Jeszcze 20 lat temu i wcześniej dosyć powszechne było przekonanie, że w opiece zdrowotnej pakiety medyczne są dobrem luksusowym, mającym rację bytu głównie w największych firmach i korporacjach. Obecnie również pracownicy niewielkich przedsiębiorstw dzięki takiej opiece mogą odpowiednio zadbać o zdrowie swoje i bliskich, ponieważ koszt miesięczny jest przystępny, a w przypadku dofinansowania przez pracodawcę – wręcz atrakcyjny. Warto poznać szczegóły, aby podjąć decyzję i wybrać pakiety zdrowotne dla firmy zgodnie z potrzebami.


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie są główne opcje dostępne w ramach ubezpieczenia Compensa MULTI Zdrowie?

W ramach ubezpieczenia Compensa MULTI Zdrowie dostępne są trzy główne opcje: Indywidualna, Partnerska i Rodzinna, z różnym zakresem ochrony i możliwościami dostosowania do potrzeb klienta.

Czy w Pakiecie Indywidualnym można ubezpieczyć innych członków rodziny niż ubezpieczony główny?

Tak, w Pakiecie Indywidualnym, w wariancie Senior, można ubezpieczyć rodzica lub teścia/teściową. Warunkiem jest, że osoba ta nie może mieć ukończonych więcej niż 70 lat w momencie podpisywania umowy.

Jakie są koszty dodatkowego ubezpieczenia bliskich osób pracownika?

Dodatkowe ubezpieczenie bliskich osób pracownika jest bardziej kosztowne, z dopłatą kilkadziesiąt złotych za dziecko czy partnera, i powyżej 100 zł, jeżeli polisą ma być objętych więcej osób, np. współmałżonek i troje dzieci.

Czym różnią się warianty Srebrny, Brązowy i Złoty w ofercie ubezpieczenia zdrowotnego?

Różnice między wariantami dotyczą zakresu świadczeń medycznych i dostępności specjalistów. W Wariancie Brązowym jest dostęp do 10 specjalistów, Srebrny zapewnia szerszy zakres, a Złoty zawiera dodatkowe opcje, takie jak Assistance medyczny i lekarskie wizyty domowe.

Czy prywatna opieka zdrowotna jest teraz dostępna tylko dla dużych firm?

Nie, prywatna opieka zdrowotna nie jest już dobrem luksusowym zarezerwowanym tylko dla dużych firm. Obecnie także pracownicy niewielkich przedsiębiorstw mogą z niej korzystać, ponieważ koszt miesięczny jest przystępny i często dofinansowany przez pracodawcę.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu