fbpx

Pakiety medyczne – opinie

opinie o pakietach medycznych

Spis treści


W przypadku pakietów medycznych opinie mogą bazować na rzeczywistych doświadczeniach osób ubezpieczonych, ale też na przekonaniu o czymś, poglądzie na daną kwestię. Co sądzą nasi Klienci, którzy wybrali Compensa MULTI Zdrowie, jakie jest ich zdanie? Warto podzielić to zagadnienie na cechy doceniane przez pracodawców i te, które za szczególnie atrakcyjne uważają pracownicy.

Atuty doceniane przez przedsiębiorców i ich opinie

Z punktu widzenia właściciela istotna jest sprawność dopasowania propozycji do struktury firmy oraz do aktualnych i przyszłych potrzeb pracowników. Już na etapie pierwszej rozmowy właściciel taki może poznać kompetencje PPHC – zdrowie bez kolejki, zadając pytania dotyczące poszczególnych rozwiązań, możliwości objęcia nimi osób zatrudnionych i ich bliskich, świadczeń podstawowych i dodatkowych. Oczywiście informacje te są zawarte także w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które wraz z pozostałymi materiałami informacyjnymi przekazujemy podczas takiego spotkania lub przesyłamy wcześniej drogą mailową.

Kolejnym wątkiem jest sprawne przeprowadzenie i sfinalizowanie kwestii formalnych. Nie ma tutaj ankiet medycznych, a deklaracje przystąpienia do ubezpieczenia wystarczy uzupełnić, podając podstawowe informacje, dlatego zwykle nie wymagają dodatkowych konsultacji. Pracownicy mogą je sprawnie wypełnić w czasie pracy.

Za równie istotną należy uznać atrakcyjność i wszechstronność samej propozycji. Konkurencja w branży ubezpieczeniowej sprawia, że usługodawcy bardzo starannie dobierają gamę wariantów w pakietach medycznych, aby osoba objęta polisą rzeczywiście miała znacznie więcej możliwości i udogodnień niż w przypadku państwowej służby zdrowia. To sposób, aby zadbać o pracowników, dać im możliwość swobodnego korzystania z pomocy lekarskiej czy profilaktyki.

Niezbędne minimum to zatem:

 • wygodna, profesjonalna komunikacja na każdym etapie współpracy,
 • formalności, których dopełnienie przebiega szybko i sprawnie,
 • konkurencyjność ubezpieczenia wobec innych dostępnych na rynku.

Pracodawcy doceniają także brak zbędnej dokumentacji przy zmianie pakietów medycznych (opinie również dzięki temu są bardzo pozytywne) lub wariantu przez danego pracownika. Tak jak przy zawieraniu umowy, wystarczy jeden formularz.

opinie pracowników

Opinie pracowników o pakietach medycznych

Począwszy od działań związanych z telemedycyną po możliwość korzystania z zaawansowanych badań, jak rezonans magnetyczny, pakiety zdrowotne dla pracowników dają swobodę dbania o zdrowie własne i najbliższych. Osobom zatrudnionym w firmie zależy zwykle na czasie, chcą możliwie szybko umówić się na wizytę do lekarza, a następnie bez długiego czasu oczekiwania wykonać komplet zleconych badań. Prywatna opieka zdrowotna uznaje takie potrzeby za oczywistość.

Dzięki pakietom medycznym można:

 • korzystać z usług w dowolnych placówkach medycznych;
  • całościowa refundacja kosztów wizyty dotyczy placówek ujętych w aktualizowanym na bieżąco wykazie (obecnie są to ponad 22000 gabinetów/poradni);
  • jeżeli dany usługodawca nie znajduje się w tym wykazie, wystarczy po wizycie, zabiegu czy badaniu poprosić o fakturę imienną, a następnie przesłać ją ubezpieczycielowi z formularzem będącym wnioskiem o refundację (refundacja może być częściowa lub całkowita – zależnie od zakresu i kosztów wizyty);
  • nie ma tu ograniczeń tak jak w przypadku POZ i lekarza rodzinnego, gdzie maksimum to dwie zmiany rocznie; jest znacznie większa swoboda, co jest istotne między innymi w delegacji czy podczas urlopu, z dala od miejsca zamieszkania;
 • zaoszczędzić na badaniach – wiele spośród badań w pakietach medycznych jest refundowanych całkowicie, a niektóre częściowo, natomiast zawsze wykonywane są one przez specjalistów, na wysokiej klasy sprzęcie, z możliwością szybkiego odebrania wyników (lub sprawdzenia wyników online, na przykład dla podstawowego badania krwi jest to zwykle maksymalnie kilka godzin);
  • w opiniach pracowników ten argument ma znaczenie zwłaszcza gdy częste badania potrzebne są w danym schorzeniu; warto w tym kontekście poznać także programy profilaktyczne;
  • jest to atrakcyjna propozycja także w kontekście profilaktyki, nieodpłatność działa zachęcająco i motywuje do dbania o zdrowie;
 • spokojnie myśleć o przyszłości – spośród istotnych argumentów warto wspomnieć:
  • elastyczność co do wieku – maksymalny wiek w momencie przystąpienia do ubezpieczenia to 67 lat, natomiast nie ma górnej granicy, jeżeli ubezpieczenie trwa, a dana osoba pozostaje aktywna zawodowo;
  • dbałość o szeroką bazę specjalistów – jeżeli dany specjalista albo placówka odłącza się od programu Compensa MULTI Zdrowie masz pewność, że zostanie zastąpiony innym, z równie dogodnymi godzinami otwarcia czy gamą usług;
  • możliwość dostosowania pakietów medycznych i wariantów zależnie od okoliczności, między innymi przy zmianie stanu cywilnego, powiększeniu rodziny, zwiększonej zapadalności na choroby.

O pakietach medycznych opinie Klientów PPHC – zdrowie bez kolejki były zawsze pozytywne, ponieważ są to rozwiązania stanowiące odpowiedź na rzeczywiste potrzeby współczesnych pracowników, od branż obejmujących prace fizyczne po prace umysłowe czy bazujące na niemal pełnej automatyzacji stanowisk.

Otrzymaj bezpłatne porównanie
ofert najlepszych pakietów medycznych

wypełnij formularz
Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Fill out this field
You need to agree with the terms to proceed

Zobacz również Jaki wybrać pakiet medyczny?

Poznaj szczegóły w oparciu o rzeczywiste warunki

Pakiety zdrowotne w firmie oraz opinie o nich to dane wynikające z faktycznych doświadczeń użytkowników, czyli osób objętych ubezpieczeniem i ich bliskich. Korzyści odczuwają zarówno osoby prowadzące samodzielnie gospodarstwo domowe, jak też będące w nieformalnym związku albo dopiero zakładające rodzinę lub mające już jedno i więcej dzieci.

Skontaktuj się z nami aby poznać atrakcyjność pakietów medycznych, opinie o nich oraz wygodę korzystania z poszczególnych rozwiązań – chętnie odpowiemy na Twoje pytania.


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie są główne atuty doceniane przez przedsiębiorców w przypadku pakietów medycznych Compensa MULTI Zdrowie?

Atuty to wygodna, profesjonalna komunikacja, szybkie i sprawne dopełnienie formalności, konkurencyjność ubezpieczenia na rynku oraz brak zbędnej dokumentacji przy zmianie pakietów medycznych.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące zmiany lekarza rodzinnego w ramach pakietów medycznych?

Nie ma ograniczeń tak jak w przypadku POZ i lekarza rodzinnego, gdzie maksimum to dwie zmiany rocznie. W pakietach medycznych istnieje znacznie większa swoboda.

Jak można uzyskać refundację kosztów wizyty, jeżeli dany usługodawca nie znajduje się w wykazie placówek?

Wystarczy po wizycie, zabiegu czy badaniu poprosić o fakturę imienną, a następnie przesłać ją ubezpieczycielowi z formularzem będącym wnioskiem o refundację. Refundacja może być częściowa lub całkowita, w zależności od zakresu i kosztów wizyty.

Jakie są opinie pracowników na temat pakietów zdrowotnych?

Opinie są pozytywne, zwracają uwagę na swobodę dbania o zdrowie, możliwość korzystania z zaawansowanych badań, elastyczność co do wieku, możliwość dostosowania pakietów i wariantów zależnie od okoliczności oraz atrakcyjność w kontekście profilaktyki.

Czy istnieje maksymalny wiek dla przystąpienia do ubezpieczenia Compensa MULTI Zdrowie?

Maksymalny wiek w momencie przystąpienia do ubezpieczenia to 67 lat, jednak nie ma górnej granicy, jeżeli ubezpieczenie trwa, a dana osoba pozostaje aktywna zawodowo.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu