fbpx

Jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne dla pracownika

ubezpieczeni zdrowotne dla pracownika

W kontekście prywatnych świadczeń medycznych pytanie o to, jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne dla pracownika zadawane jest często przez Klientów PPHC – zdrowie bez kolejki. Z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań pod kątem kosztów oraz opcji możemy wskazać między innymi Compensa MULTI Zdrowie. Odpowiednio dobrany pakiet i wariant wystarczą, aby dana osoba miała swobodę korzystania z pomocy lekarzy, badań, dogodności szczepień czy wizyt domowych.

Z polecenia i nie tylko

Wielu właścicieli firm kontaktuje się z nami po rozmowach z innymi przedsiębiorcami, którzy zadbali już o ten aspekt w zatrudnieniu pracowników. Można nas znaleźć także w wyszukiwarce Google, w tym poprzez wizytówkę. Dbając o aktualizację informacji oraz danych kontaktowych usprawniamy potencjalnym klientom poznanie aktualnej gamy ofertowej, na przykład programów profilaktycznych.

Warto także wypełnić jeden z dwóch formularzy kontaktowych na naszej stronie. To zaledwie kilka informacji o firmie, które należy podać (NIP firmy, liczba zatrudnionych osób, kontaktowy adres e-mail i numer telefonu) lub opcja bardziej ogólna – formularz w zakładce „Kontakt” (tutaj wystarczy imię i nazwisko, nazwa firmy oraz adres mailowy). Specjalista skontaktuje się z Tobą tego samego dnia lub w ciągu najbliższych dni roboczych, aby umówić się na spotkanie czy konsultację.

swoboda prywatnej opieki medycznej

Sprawna analiza struktury firmy i jej potrzeb

Gotowość firmy do tego, jak uzyskać ubezpieczenie dla pracownika, a w tym przypadku – dla grupy osób, można określić na podstawie kilku wytycznych. Do podstawowych należą:

  • minimum 5, a maksymalnie 20 osób – dotyczy to samych zatrudnionych, nie na przykład ich partnerów czy współmałżonków, którzy również zostaną objęci ubezpieczeniem w ramach Pakietu Partnerskiego albo Rodzinnego,
  • wiek do 67 roku życia, a średni wiek wszystkich zatrudnionych to maksymalnie 49 lat – większa swoboda dotyczy poszczególnych wariantów, na przykład Senior, w którym polisa może obejmować rodzica albo teścia do 70 roku życia w momencie zawierania umowy;
  • minimum 4 pracowników chętnych na pakiety zdrowotne rodzinne i partnerskie – te opcje nie są dostępne, gdy chcą przyłączyć się do nich mniej niż 4 osoby, natomiast im większe dofinansowanie ze strony pracodawcy, tym większa chęć wybierania droższej opcji.

Po spotkaniu z właścicielem firmy, a następnie z właścicielem oraz osobami zatrudnionymi, mamy aktualną wiedzę na temat składu osobowego, potrzeb obecnych oraz przyszłych, na przykład w kontekście ciąż, planowania rodziny, sytuacji zdrowotnych, które wymagają częstych wizyt u specjalisty. W ubezpieczeniu zdrowotnym ważne jest bowiem także myślenie pracownika o przyszłości.

Formularze, umowa i polisa

Inaczej niż w przypadku polisy na życie, tutaj formalności dotyczące tego, jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne dla pracownika, są ograniczone do minimum, nie ma również kwestionariuszy dotyczących stanu zdrowia, przebytych chorób, obciążeń genetycznych. Oznacza to mniej ograniczeń i możliwość objęcia prywatną opieką medyczną większej liczby osób w danym przedsiębiorstwie, jeżeli na przykład zatrudnia ono osoby niepełnosprawne.

W przypadku aktualnej kadry:

  • Pracownik wypełnia jedynie deklarację przystąpienia, w której znakują się podstawowe dane, a całość to zaledwie jedna strona A4.
  • Pracodawca otrzymuje natomiast do podpisania umowę, a następnie polisę, która jest dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy.

Gdy zatrudniana jest nowa osoba:

  • Pracownik – jak wyżej.
  • Pracodawca podpisuje aneks do umowy z Compensą.

Dokumenty przesyłamy do firmy Compensa, wprowadzamy dane do systemu i czekamy na weryfikację. Zwykle trwa to maksymalnie kilka dni roboczych. Po tym czasie można korzystać z wszystkich świadczeń ujętych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, w tym z porad w ramach telemedycyny.

Swoboda prywatnej opieki medycznej niezależnie od formy zatrudnienia

Co ważne z punktu widzenia świadczeń zdrowotnych dla pracownika, mogą one obejmować zarówno osobę zatrudnioną na podstawie umowy o pracę (czas określony lub nieokreślony), jak też na umowę o dzieło oraz umowę-zlecenie. Dziedziny i branże, w których formy zatrudnienia inne niż umowa o pracę są wiodące, to na przykład ochrona, catering, księgowość, fotografia.

Również zmiana formy zatrudnienia w tej samej firmie nie stanowi problemu z punktu widzenia ubezpieczyciela. Zmiana wysokości składki miesięcznej dotyczy jedynie przejścia na szerszy pakiet (z Indywidualnego na Partnerski lub Rodzinny) albo wyższy wariant (na przykład ze Srebrnego na Złoty) lub obu jednocześnie. Kwestie dotyczące tego, jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne dla swoich bliskich, pozostają równie proste.

Współczesny pracodawca pomaga dbać o zdrowie

Karta uprawniająca do korzystania z prywatnej opieki medycznej to obecnie jeden z najchętniej wybieranych benefitów. Raport „Benefity, z których osoby zatrudnione najczęściej korzystają w 2021 roku”, przygotowany przez Sedlak & Sedlak pokazuje, że benefity te to – na pierwszym miejscu – dodatkowe pakiety opieki medycznej (70,7% ankietowanych), a na drugim – ubezpieczenie na życie (35,2%), które też obejmuje zazwyczaj poszczególne kwestie zdrowotne. Te i wiele innych danych pokazują, że dla pracownika ma to istotne znaczenie, gdy szuka on profesjonalnych rozwiązań, a potrzebuje doradztwa uwzględniającego, jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu