fbpx

Co zawiera pakiet medyczny dla pracowników?

pakiety medyczne dla pracowników

Od konsultacji online po specjalistyczne badania, jak angiografia z zastosowaniem rezonansu magnetycznego – o tym, co dokładnie zawiera dany pakiet medyczny dla pracowników można przeczytać w folderach, broszurach, a także Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Wprawdzie zakres świadczeń zależy od wariantu, lecz już w wersji podstawowej Compensa MULTI Zdrowie znajduje się szeroka gama możliwości. Dziś omówimy kilka istotnych udogodnień.

Świadczenia online nawet w ciągu godziny

Telemedycyna z powodzeniem wypełniła lukę dotyczącą możliwości skorzystania z porady lekarskiej bez wizyty w gabinecie. Dawniej oczywiście również miały miejsce takie konsultacje, lecz nie były one standardem, a w podstawowej opiece zdrowotnej często wiązały się z długim czasem oczekiwania. Prywatna opieka medyczna stanowi alternatywę, z której chętnie korzystają osoby objęte oferowanym przez nas ubezpieczeniem w ramach pakietów medycznych.

Warto założyć online Konto Pacjenta, lecz i bez niego zasięgniesz fachowej porady. Wystarczy zadzwonić na ogólnodostępną infolinię, aby umówić rozmowę telefoniczną za pośrednictwem konsultanta. Konto potrzebne jest tylko w przypadku, gdy jako formę kontaktu chcesz wybrać wideorozmowę lub czat albo gdy chcesz udostępnić specjaliście swoje wyniki badań, ewentualnie skonsultować recepty czy skierowania.

Podczas kontaktu z lekarzem:

  • powiesz o kwestii zdrowotnej, która wymaga konsultacji;
  • zadasz pytania, omówisz wątpliwości;
  • otrzymasz e-receptę – już wcześniej były popularne, natomiast od 8 stycznia 2020 r. lekarze mają obowiązek ich wystawiania zamiast dawnej wersji wypisywanej; wystarczy podać w aptece numer tej recepty, a nie fizyczny/cyfrowy dokument, aby wykupić leki.

Kontakt ze specjalistą następuje możliwie najszybciej, może to być godzina lub maksymalnie kilka godzin. Jeżeli więc taka konsultacja wystarczy, warto z niej skorzystać nie wychodząc z domu. Co jeszcze zawiera pakiet medyczny dla pracowników?

świadczenia online

Wizyty u specjalistów

Zawartość Pakietu Indywidualnego, Partnerskiego oraz Rodzinnego to swoboda dla pracowników, którzy w ramach profilaktyki albo leczenia potrzebują wygodnego korzystania z dostępnych usług.

  • Na wizytę u lekarza rodzinnego, internisty lub pediatry nie będziesz czekać dłużej niż 1 dzień, a do lekarzy innych specjalizacji czas oczekiwania to maksymalnie 5 dni i nie jest potrzebne skierowanie. To jeden z priorytetów, gdy mowa o ubezpieczeniach zdrowotnych dla firm.
  • Dla porównania – jeżeli nie masz dodatkowych uprawnień (dotyczą one między innymi inwalidów wojennych, osób chorych na gruźlicę czy uzależnionych od alkoholu), w ramach NFZ bez skierowania przyjmuje jedynie lekarz ginekolog/położnik, dentysta, onkolog, wenerolog i psychiatra. To znaczne ograniczenie dla osoby, która potrzebuje pilnie skorzystać z pomocy laryngologa czy endokrynologa i wie, że jej pakiet medyczny zawiera dostępność takich właśnie usług.
  • Już w Wariancie Brązowym oferowanego przez nas ubezpieczenia pracownicy danego przedsiębiorstwa mogą zwrócić się po pomoc do 10 specjalistów w całym kraju w placówkach współpracujących z firmą Compensa. Wariant Brązowy Plus to 14 specjalizacji, Srebrny Basic i Srebrny – 20 specjalizacji, a Złoty – wszyscy specjaliści poza lekarzami z dziedziny stomatologii, chirurgiem plastycznym, psychologiem i psychiatrą.

Ponadto bez względu na wysokość składki warto skorzystać z programów profilaktycznych, które przedstawiamy na naszej stronie internetowej.

Badania i wizyty kontrolne bez ograniczeń

Udogodnieniem, które często decyduje o przejściu na prywatną opiekę medyczną, jest brak limitów w korzystaniu ze świadczeń medycznych. Wiele chorób sprawia, że konieczne są częste wizyty u specjalisty lub regularne wykonywanie określonych badań, na przykład badania krwi. Mając dowolny pakiet medyczny dla pracowników spośród proponowanych przez PPHC – zdrowie bez kolejki i wiedząc, co zawiera, zyskasz specjalistyczne wsparcie w każdej sytuacji.

Na podstawie skierowania, czyli po konsultacji online lub wizycie w gabinecie lekarskim, możliwe jest poddanie się badaniu krwi (szeroko pojęte badania hematologiczne od morfologii krwi bez rozmazu po oznaczenie poziomu D-dimerów, czyli fragmentów białka mających wpływ na ryzyko wystąpienia zakrzepicy). Można także – zależnie od wariantu ubezpieczenia – udać się na badania, hormonalne, immunologiczne, obrazowe, czynnościowe, endoskopowe, markery nowotworowe i nie tylko.

Dostępność zabiegów to również wartościowy argument

Poza telemedycyną, sprawnością wizyt u specjalistów oraz dogodnością wizyt kontrolnych i badań, w każdym pakiecie medycznym zawarte są liczne możliwości korzystania z zabiegów. Dla pracowników i ich bliskich oznacza to udogodnienie chociażby w sytuacjach nagłych, gdy potrzebny jest zabieg:

  • chirurgiczny, jak opatrzenie drobnych urazów, usunięcie kleszcza, punkcja stawu/krwiaka,
  • ortopedyczny, na przykład opatrzenie zwichnięć czy nieskomplikowanych złamań, założenie ortezy,
  • okulistyczny, typu wyjęcie ciała obcego z oka, badanie pola widzenia, badanie refrakcji,
  • otolaryngologiczny, czyli płukanie uszu lub zatok, pomoc przy krwawieniu z nosa i inne.

Z pomocy można skorzystać w dowolnym mieście w Polsce. Jeżeli dana placówka czy gabinet nie mają umowy z Compensą, ubezpieczyciel zwróci część lub całość kosztów danego świadczenia na wskazane przez Ciebie konto bankowe. Więcej o tym, co zawiera pakiet medyczny dla pracowników możesz przeczytać również w innych naszych wpisach blogowych – zachęcamy do lektury. Pakiety zdrowotne w firmie to temat wciąż aktualny, godny uwagi.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu