fbpx

Ubezpieczenia zdrowotne dla firm – przegląd w pigułce

Zrozumienie, iż dbałość o pracowników przynosi wzrost ich wydajności jakiś czas temu przełożyło się, poza innymi formami nagradzania, na zapewnienie im kompleksowej opieki medycznej. Dotyczy to w szczególności opieki świadczonej przez firmy prywatne. Jak wiadomo bowiem, ubezpieczenie zdrowotne dla firm nie jest potrzebne w resortach, które nierzadko w pełni dbają o pracowników. Kolejarze, policjanci czy wojskowi posiadają własne przychodnie. Pracownicy polskich firm prywatnych również posiadają powszechny dostęp do usług medycznych, choć niededykowanych. Wiele firm jednak decyduje się na zapewnienie im opieki wyższej niż standardowa.

Jaki jest cel ubezpieczeń zdrowotnych dla firm

Natomiast sens ubezpieczenia firmowego, w polskiej rzeczywistości, samoczynnie nasuwa się większości osób, a od razu przychodzą na myśl:

 • kolejki – co nie ma miejsca w opiece medycznej firmowej,
 • długi czas oczekiwania – który również zostaje wyeliminowany po zakupie pakietu ubezpieczeń zdrowotnych dla firm,
 • konieczność wyjazdów do specjalistów – czynnik ten, zależnie od pakietu, jest w większym lub mniejszym stopniu zminimalizowany,
 • konieczność wyjazdu do szpitala w nagłych przypadkach – najlepsze pakiety medyczne pracownicze pozwalają na kontakt z lekarzem nawet 24/h na dobę.

Oczywiście istnieją jeszcze inne profity, na które warto zwrócić uwagę.

Ubezpieczenie zdrowotne dla firm – korzyści dla pracowników

Podstawową różnicą między powszechną opieką zdrowotną, a tą, która wynika z ubezpieczeń zdrowotnych dla firm, jest fakt, iż ta druga ma charakter opieki prywatnej. Posiada więc wszystkie walory stąd wynikające:

 • nie czeka się wiele tygodni lub nawet miesięcy na wizytę – odbywa się ona od razu,
 • nie trzeba przejmować się dostępnością specjalistów,
 • w ubezpieczeniu tego typu istnieje rozszerzona pula usług, m.in. specjalistyczne badania (MRI, TK i wiele innych),
 • możliwość kontaktowania się z lekarzem przez całą dobę,
 • do specjalisty nie jest potrzebne skierowanie lekarza pierwszego kontaktu,
 • obecne są wizyty domowe na życzenie,
 • a nawet opieka medyczna w czasie podróży zagranicznej.

Zależnie od pakietu dostępna jest również opieka psychologiczna, a czasem psychiatryczna. Ważne są jeszcze inne elementy umów ubezpieczeniowych. Zwraca się m.in. uwagę na to, by określona sieć placówek miała ich jak najwięcej na terenie całego kraju. Tworzy to bardzo wygodny system dbania o zdrowie dla pracowników pozostających często w delegacji, np. budowlańców wyjeżdżających czasem z domu nawet na kilka miesięcy. Ubezpieczenie zdrowotne dla firm nierzadko obejmuje również najbliższą rodzinę pracownika, a zatem m.in. dostępni są pediatrzy.

Jak na ubezpieczeniu firmowym korzysta pracodawca

Z doświadczenia naszej firmy – Zdrowie bez kolejki wynika, że pracodawca na zakupie ubezpieczenia zdrowotnego dla firm nigdy nie traci. Ma to związek z kilkoma istotnymi zmiennymi:

 • buduje on w ten sposób swoją markę,
 • tworzy atmosferę bezpieczeństwa,
 • jeśli można tak powiedzieć – „personifikuje” on firmę w oczach pracowników nadając jej charakter wspólnego dobra, o które trzeba dbać,
 • a także optymalizuje koszty pracy – stały nadzór nad zdrowiem pracowników przekłada się wprost na ich obecność w pracy i przynosi rzeczywistą gratyfikację.

Ubezpieczenie zdrowotne dla firm – to inwestycja. I wydaje się, że wystarczy spojrzeć na najlepsze firmy w każdej branży, by to potwierdzić. One bowiem niemal zawsze posiadają prywatne zaplecze medyczne dla pracowników.

Zobacz też Nowe rozwiązania w ubezpieczeniach zdrowotnych dla firm

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu