fbpx

Ubezpieczenia zdrowotne dla firm w wygodnej formie

Ubezpieczenia zdrowotne dla firm w wygodnej formie

Spis treści


Komfort korzystania z ubezpieczeń zdrowotnych dla firm powinien być odczuwalny tak z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Oznacza to minimum formalności przed zawarciem umowy, a już w trakcie trwania polisy – dogodne metody opłacania składek przez pracowników, przekazywania tych środków ubezpieczycielowi, otrzymywania aktualnych informacji odnośnie nowych usług, rozwiązań, możliwości.

Brak okresu karencji, brak ankiety medycznej

Skrócony proces przystępowania do ubezpieczeń zdrowotnych dla firm wynika między innymi z faktu, że nie trzeba gromadzić dokumentacji medycznej pracowników, wypełniać wielostronicowych często ankiet, ustalać, do którego wariantu ubezpieczeniowego może faktycznie przystąpić dana osoba. Jeden prosty formularz w zupełności wystarczy do pełnego korzystania z ubezpieczeń grupowych w firmie, jeżeli współpraca nawiązywana jest z solidnym przedstawicielem.

Nie ma tutaj również okresu karencji, który często stanowi problem dla osób przewlekle chorych, zmagających się z chorobami nieuleczalnymi. To istotne także chociażby dla kobiet w ciąży, które chcą zmienić lekarza prowadzącego lub w ramach dotychczasowej opieki medycznej nie ponosić dodatkowych kosztów korzystania z kliniki lub gabinetu prywatnego, jeżeli placówki te są na liście tzw. Placówek Rekomendowanych w Białymstoku lub innym mieście.

Otrzymaj bezpłatne porównanie
ofert najlepszych pakietów medycznych

wypełnij formularz
Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Fill out this field
You need to agree with the terms to proceed

Zobacz również Krótki poradnik korzystania z medycznej pomocy zdalnej

Wizyty bez kolejek i bez ograniczeń

Pracownicy doceniają też wygodę umawiania się na wizyty. Zawsze jest to konkretny termin z wyznaczoną godziną – wystarczy przyjść i spotkać się ze specjalistą. Praktyczne aspekty „Zdrowia bez kolejki” znane są od lat, a ich popularność świadczy o tym, że warto zainwestować w komfort dbania o zdrowie. Co równie ważne:

  • imienną kartę ubezpieczenia otrzymuje pracownik, ale też jego dorośli bliscy włączeni do danego pakietu, na przykład partner życiowy/współmałżonek w Pakiecie Partnerskim czy pełnoletnie dzieci w Pakiecie Rodzinnym;
  • można bez limitów korzystać z poszczególnych usług rekomendowanych placówek medycznych, w tym również z wizyt u specjalistów, zamawiania konsultacji online w ramach telemedycyny oraz wizyt domowych;
  • w ramach indywidualnych ustaleń z ubezpieczycielem możliwe jest przyłączenie kolejnych gabinetów i placówek medycznych do rozszerzanej stale listy, warto więc sprawdzić, czy pracownicy mają taką potrzebę; zgłoszenia mogą następować również w przyszłości.

Należy poznać dokładnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby wiedzieć, które ponadstandardowe badania, świadczenia i zabiegi są dodatkowo płatne lub zapytać o to doradcę przydzielonego firmie przez ubezpieczyciela.

Atrakcyjne finansowo składki w ubezpieczeniach zdrowotnych dla firm

Biorąc pod uwagę szeroki zakres jaki oferuje współczesna prywatna opieka medyczna, osoby ubezpieczone prywatnie w ramach rozwiązań dla firm, wysokość miesięcznej składki jest w pełni akceptowalna. Tak w przypadku, gdy pracodawca częściowo lub w całości pokrywa ten koszt, jak też gdy pracownik płaci całość, korzyści są znacznie większe niż realne nakłady finansowe. Dlaczego?

  1. Składka może kosztować pracownika już złotówkę miesięcznie w Pakiecie Indywidualnym, a przy tym zapewnia między innymi dostęp do 12 specjalistów, możliwość korzystania z około 60 badań, skorzystania ze szczepienia przeciw grypie.
  2. Pakiety medyczne i warianty można zmieniać raz w każdym roku ubezpieczeniowym na wyższy lub niższy, dostosowując go do aktualnej sytuacji życiowej, stanu zdrowia, budżetu domowego przeznaczonego na opiekę medyczną.
  3. Zwiększająca się stale baza dostępnych placówek medycznych sprawia, że w pobliżu domu czy miejsca pracy jest niemal zawsze jeden lub kilka punktów medycznych, w których można otrzymać fachową pomoc (obecnie to 22 000 placówek w Polsce).
  4. Bez kosztów podróży dostępna jest telemedycyna i sprawnie działająca platforma Compensa, z której korzysta już wiele osób w Białymstoku, województwie podlaskim i całym kraju. Jeżeli jest taka potrzeba, można szybko i wygodnie skontaktować się ze specjalistą przyjmującym nawet kilkaset kilometrów dalej.

Takie same zasady działają w przypadku bliskich osoby ubezpieczonej, włączonych do danego pakietu.

SMS z przypomnieniem o e-konsultacji

Jednym z udogodnień wspomnianej wyżej telemedycyny przypisanej do ubezpieczeń Compensa MULTI Zdrowie, są powiadomienia wysyłane na numer komórkowy. To sprawdzony system w branży medycznej, a przydatny zwłaszcza w codziennym natłoku obowiązków. Twój pracownik na pewno nie zapomni o wizycie u specjalisty.

Po zalogowaniu się na platformę i wybraniu lekarza, a także daty i godziny konsultacji online, wysyłana jest do osoby korzystającej z tej platformy wiadomość potwierdzająca oraz wiadomość zawierająca wszystkie niezbędne informacje (termin konsultacji, imię i nazwisko specjalisty, wybrana forma kontaktu).

Kolejna wiadomość wysyłana jest 30 minut przed konsultacją – to informacja, że konsultację można odwołać. Warto skorzystać, gdy z określonych przyczyn plan dnia uległ zmianie. 10 minut przed konsultacją wysyłana jest natomiast wiadomość o zbliżającej się rozmowie/kontakcie na czacie.

Zawsze pod opieką specjalisty

Pakiety zdrowotne dla pracowników to pewność, że Twoi pracownicy zostaną umówieni do specjalistów z odpowiednim doświadczeniem, mających rozległą wiedzę, korzystających z nowoczesnego sprzętu w odpowiednio przygotowanych gabinetach i przychodniach. Dla samych pracowników oraz ich rodzin to ważny atut, dla Ciebie pewność, że wizyty takie odbywają się bez zbędnego czasu oczekiwania tak na samą wizytę, jak i bez oczekiwania w kolejkach już na miejscu.


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Czy muszę gromadzić dokumentację medyczną pracowników, aby przystąpić do ubezpieczeń zdrowotnych dla firm?

Nie, nie musisz gromadzić dokumentacji medycznej pracowników. Wystarczy jeden prosty formularz, aby w pełni korzystać z ubezpieczeń grupowych w firmie.

Czy w ubezpieczeniach zdrowotnych dla firm obowiązuje okres karencji?

Nie, w oferowanych ubezpieczeniach zdrowotnych dla firm nie ma okresu karencji, co jest korzystne dla osób przewlekle chorych czy kobiet w ciąży.

Czy są jakiekolwiek ograniczenia w korzystaniu z usług rekomendowanych placówek medycznych?

Nie, można bez limitów korzystać z poszczególnych usług rekomendowanych placówek medycznych, w tym z wizyt u specjalistów, konsultacji online i wizyt domowych.

Jakie są koszty składek w ubezpieczeniach zdrowotnych dla firm?

Składka może kosztować pracownika już złotówkę miesięcznie w Pakiecie Indywidualnym. Wartość składki zależy od pakietu i zakresu ubezpieczenia, ale jest uważana za atrakcyjną finansowo.

Czy istnieje możliwość przypomnienia o e-konsultacji?

Tak, istnieje system powiadomień wysyłanych na numer komórkowy, który przypomina o zaplanowanej konsultacji online. Wiadomości są wysyłane na różnych etapach przed konsultacją, w tym 30 minut i 10 minut przed zaplanowanym terminem.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu