fbpx

Nowe rozwiązania w ubezpieczeniach zdrowotnych dla firm

Nowe rozwiązania w ubezpieczeniach zdrowotnych dla firm

Spis treści


Powszechny system ochrony zdrowia nadal generuje potrzebę korzystania z prywatnej opieki medycznej. W wielu dziedzinach medycyny jest to już niemal standard, na przykład gdy mowa o gabinetach stomatologicznych czy ginekologach. Inni specjaliści również mają wielu pacjentów, co dodatkowo świadczy o tym, że państwowa opieka zdrowotna w obecnej formie wymaga skutecznych rozwiązań. Fachowa pomoc potrzebna jest jednak często w trybie pilnym i nie ma wtedy czasu na oczekiwanie. Rozwiązaniem są prywatne ubezpieczenia zdrowotne dla firm.

Otrzymaj bezpłatne porównanie
ofert najlepszych pakietów medycznych

wypełnij formularz
Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Fill out this field
You need to agree with the terms to proceed

Zobacz również Korzyści z pakietów ubezpieczeniowych dla pracowników najmłodszych i starszych

Zasłużona popularność współczesnych ubezpieczycieli

Komfort korzystania z możliwości pójścia do lekarza specjalisty już następnego dnia lub najpóźniej kilka dni od umówienia wizyty chwalona jest również przez naszych klientów. Nie sposób wyobrazić sobie sens oczekiwania kilku miesięcy (a nieraz nawet kilku lat) na taką wizytę – skuteczna alternatywa jest w zasięgu ręki i coraz chętniej wybierają ją pracodawcy z myślą o swoich pracownikach, a przy okazji również o ich rodzinach i bliskich.

Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, reprezentującej wszystkie zakłady ubezpieczeniowe działające w naszym kraju, z końcem września 2019 roku prywatne ubezpieczenie zdrowotne miało 2,8 mln Polaków. Tendencja wzrostowa pokazuje, że rozwiązania takie są optymalne i potrzebne. W tej dziedzinie na przestrzeni lat wiele się zmieniło i obecnie (wybierając konkretne pakiety medyczne):

  • można korzystać z pomocy specjalistów bez ograniczeń – tylko od Ciebie zależy, kiedy i do jakiego lekarza chcesz się udać; może to być jedna wizyta, albo kilkanaście i więcej w danym czasie;
  • wciąż zwiększa się liczba placówek medycznych – liczby takie można zazwyczaj podawać w tysiącach, a stale do współpracy z ubezpieczycielem zgłaszane są kolejne gabinety, przychodnie, kliniki; nie ma przy tym ograniczeń co do miejsca zamieszkania czy wydania karty zdrowia;
  • nie wypełnia się ankiety medycznej – ubezpieczyciel będzie potrzebować jedynie Twoich danych osobowych oraz miejsca zamieszkania, natomiast nie weryfikuje stanu zdrowia, obciążeń genetycznych, predyspozycji do określonych schorzeń;
  • rozszerza się lista badań diagnostycznych – wszystkie nowoczesne metody obrazowania stanu pacjenta oraz diagnozowania chorób ujęte są w wybranych opcjach; ultrasonografia 3D i 4D to jedne z licznych przykładów;
  • do dyspozycji masz szeroki wachlarz szczepień – ubezpieczeni chętniej korzystają z tej opcji właśnie wtedy, gdy mają już ją w swoim pakiecie; nawet ci, którzy nigdy nie byli szczepieni przeciw grypie czy WZW B, traktują to nieraz jako formę mobilizacji.

Zachęcająca jest również otwartość firm ubezpieczeniowych na przyjmowanie do programu kolejnych placówek. Jeżeli zatem Ty i Twoi bliscy korzystaliście już wcześniej z prywatnej opieki medycznej i chcecie zgłosić daną placówkę lub gabinet po wizycie, macie szansę na uzyskanie zwrotu części lub całości kosztów wizyty.

Wyższy wariant – większe możliwości

Część opłaty na rzecz firmy ubezpieczeniowej pokrywa pracodawca, natomiast druga część to składka danego pracownika. Zależnie od tego, jaki wariant zostanie wybrany, składka pracownika to kwota od kilku do kilkudziesięciu złotych; często nie więcej niż koszt jednej wizyty prywatnej bez wykupionego ubezpieczenia.

Przykładem jest pakiet Compensa Zdrowie Złoty, w którym dostępne są wizyty domowe internisty, pediatry oraz lekarza rodzinnego, a lista specjalistów, do których można się udać bez skierowania wyłącza jedynie stomatologię, psychiatrię oraz chirurgię szczękową. Niemniej i te specjalizacje mogą być dla Ciebie dostępne, gdy zechcesz odpłatnie poszerzyć swój pakiet zdrowotny.

Potencjał prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w trosce o Twój spokój

Czy potrzebujesz pilnej konsultacji lekarskiej w chorobie, czy profilaktycznie chcesz zadbać o zdrowie swoje lub swoich bliskich, możesz otrzymać propozycję na miarę potrzeb. Pracodawcy słusznie stawiają na rozwiązania prozdrowotne. To gest doceniany przez młodych i starszych pracowników.


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Czy prywatne ubezpieczenia zdrowotne są popularne w Polsce i jak wiele osób z nich korzysta?

Tak, prywatne ubezpieczenia zdrowotne są popularne w Polsce. Z końcem września 2019 roku korzystało z nich 2,8 mln Polaków, a tendencja jest wzrostowa.

Czy do wykupienia prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego potrzebuję wypełniać ankietę medyczną?

Nie, nie musisz wypełniać ankiety medycznej. Ubezpieczyciel będzie potrzebował jedynie Twoich danych osobowych oraz miejsca zamieszkania, nie weryfikuje stanu zdrowia ani innych kwestii zdrowotnych.

Czy istnieje możliwość zgłoszenia placówki lub gabinetu po wizycie i uzyskania zwrotu kosztów?

Tak, istnieje możliwość zgłoszenia placówki lub gabinetu po wizycie, a także szansę na uzyskanie zwrotu części lub całości kosztów wizyty.

Jakie są koszty składki pracownika w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia zdrowotnego?

Składka pracownika na ubezpieczenie zdrowotne wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych, w zależności od wybranego wariantu. Często nie jest to więcej niż koszt jednej wizyty prywatnej bez wykupionego ubezpieczenia.

Jakie są możliwości dostępu do specjalistów w ramach pakietu Compensa Zdrowie Złoty?

W pakiecie Compensa Zdrowie Złoty dostępne są wizyty domowe internisty, pediatry oraz lekarza rodzinnego. Lista specjalistów, do których można się udać bez skierowania, wyłącza jedynie stomatologię, psychiatrię oraz chirurgię szczękową. Niemniej, te specjalizacje mogą być dostępne, gdy zechcesz odpłatnie poszerzyć swój pakiet zdrowotny.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu