fbpx

Pakiety zdrowotne pomoce w profilaktyce i leczeniu chorób

Zdrowie pracowników to z punktu widzenia pracodawcy niezwykle istotna kwestia. Zapewniając prywatne ubezpieczenie zdrowotne w ramach poszczególnych pakietów zdrowotnych pomagasz swoim pracownikom w szybkim docieraniu do lekarza rodzinnego oraz do specjalistów.

Rozumiejąc ideę „Zdrowie bez kolejki” możesz jeszcze skuteczniej wpływać na zmniejszenie absencji pracowników, pokrywając częściowo lub w całości miesięczną składkę ubezpieczeniową w ramach wybranej polisy. Tak w przypadku Pakietu Indywidualnego, jak też Partnerskiego i Rodzinnego, osoba ubezpieczona ma zawsze możliwość korzystania z usług ponad 2000 placówek medycznych.

Otrzymaj bezpłatne porównanie
ofert najlepszych pakietów medycznych

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Fill out this field
You need to agree with the terms to proceed

Szybko, profesjonalnie, w dogodnej lokalizacji

Atutem pakietów zdrowotnych jest konstrukcja umowy ubezpieczeniowej oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia – dokumenty te tworzone są z myślą o bieżących oraz przyszłych potrzebach pracodawcy i pracowników. W kontekście zapotrzebowania na konkretne usługi czy świadczenia medyczne, można wybrać wariant oraz pakiet zawierający wszystko, czego potrzebuje dana osoba, aby zadbać o zdrowie, wykonać szereg istotnych badań, uzyskać fachową poradę od lekarza danej specjalizacji.

Grupowe ubezpieczenie zdrowotne w wersji dla firm to profesjonalna opieka medyczna:

 • bez długiego czasu oczekiwania – wizyta u lekarza rodzinnego, internisty oraz pediatry umawiana jest na najbliższy dzień roboczy, do specjalisty natomiast najpóźniej za 5 dni roboczych,
 • bez wizyt pośrednich – zależnie od wybranego wariantu możesz bez skierowania udać się do kilkunastu i więcej specjalistów oraz na tzw. konsultacje profesorskie przebiegu leczenia (dostępne w każdym wariancie),
 • niedaleko miejsca pracy lub zamieszkania – rozbudowana i stale uzupełniana baza rekomendowanych placówek medycznych to liczne poradnie, przychodnie, gabinety, laboratoria do Twojej dyspozycji,
 • w delegacji, podczas urlopu – masz komfort podróżowania, ponieważ ze swoją kartą ubezpieczeniową możesz korzystać z opieki medycznej nie tylko w Białymstoku i na terenie Podlasia, lecz również w innych polskich miastach, zależnie od potrzeb.

Warto docenić potencjał profilaktyki, ponieważ obecna medycyna pracy to rutynowe badania, zwykle raz w roku lub rzadziej. Pakiety zdrowotne dla pracowników dają możliwość poddania się znacznie większej liczbie badań profilaktycznych, tak w kontekście wykonywanego zawodu, jak też aspektów prywatnych, czyli wieku, stylu życia czy ewentualnych obciążeń genetycznych.

Co warto wiedzieć o pakietach zdrowotnych

Pakiet zdrowotny indywidualny, partnerski oraz rodzinny tworzone są w oparciu o doświadczenia ubezpieczyciela z zakresu obsługi firm, stąd dostępność poszczególnych specjalistów, badań, szczepień. Co ważne, w każdym z wariantów poszczególne świadczenia są:

 • nielimitowane,
 • bez skierowania,
 • bez dodatkowych kosztów.

Same pakiety medyczne wskazują jedynie, kto jest objęty danym ubezpieczeniem. Wersja indywidualna to polisa tylko dla pracownika, partnerska obejmuje pracownika oraz współmałżonka/partnera lub jedno dziecko, natomiast w pakiecie rodzinnym zwiera się ubezpieczenie pracownika z partnerem/współmałżonkiem oraz dziećmi. Maksymalny wiek:

 • osoby ubezpieczonej to 67 lat,
 • partnera/współmałżonka – również 67 lat,
 • dzieci własnych, adoptowanych, przysposobionych – 26 lat.

Wiedząc, jak ważna jest dbałość o zdrowie, ułatwiamy Klientom z Białegostoku oraz innych miast dostęp do profesjonalnej opieki medycznej.

Warianty pakietów zdrowotnych a profilaktyka

Argumentem przemawiającym za skorzystaniem z takich rozwiązań w kwestiach dotyczących zdrowia, jest często możliwość poddania się szeregowi badań, które pozwalają sprawdzić aktualny stan zdrowia i wykryć ewentualne schorzenia na wczesnym etapie, gdy nie są jeszcze odczuwalne.

W kontekście miejsc pracy istotne są zwłaszcza choroby zawodowe, dolegliwości powstające wraz z powtarzanymi codziennie czynnościami lub określonymi warunkami. Na przykład pracując przed komputerem warto w ramach profilaktyki odwiedzić:

 • okulistę – stopniowe osłabianie wzroku może być niezauważalne, a przy braku działań specjalistycznych prowadzić chociażby do pogłębienia krótko- i dalekowzroczności,
 • ortopedę – nieprawidłowa pozycja ciała przed komputerem utrwalana przez lata to ryzyko schorzeń kręgosłupa na każdym jego odcinku,
 • neurologa – do tego specjalisty należy pójść, aby wykluczyć schorzenia związane z przeciążeniem, których objawy to na przykład nawracające bóle głowy.

Dzięki badaniom profilaktycznym zmniejsza się ryzyko zachorowań, ponieważ można w porę zareagować na ewentualne symptomy.

Atuty pakietów zdrowotnych w leczeniu chorób

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne dla firm to istotne udogodnienie również wtedy, gdy pracownik zmaga się z określonym schorzeniem i wymaga specjalistycznych konsultacji lub leczenia. Wśród placówek rekomendowanych znajdują się wyłącznie takie, które zapewniają wysoki poziom opieki medycznej, doświadczoną kadrę medyczną oraz możliwość poddania się określonym badaniom. W trakcie leczenia można również skorzystać z konsultacji profesorskiej – to opcja dostępna w każdym wariancie, bez dodatkowych kosztów.

Bez kolejek, mając zapewnioną kontynuację leczenia, czyli wizyty u tego samego lekarza danej specjalizacji oraz oczywiście z możliwością zmiany lekarza, gdy wyjeżdżasz czy zmieniasz miejsce zamieszkania, zadbasz o swoje zdrowie.

Ubezpieczenia zdrowotne dla firm – w trosce o pracowników

Dostępność pakietów zdrowotnych sprawia, że w rozsądnej cenie pracownik może mieć usługi medyczne dostępne dawniej wyłącznie w formie pełnej odpłatności. Nawet jeżeli będzie korzystać z tych usług bardzo rzadko, ważna jest sama świadomość dostępności specjalistów, poradni, laboratoriów. To buduje prestiż Twojej firmy i motywuje załogę do dbania o zdrowie. Wygoda korzystania z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest zawsze dobrą motywacją.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu