fbpx

Pakiety medyczne dla pracowników jako jeden z ważniejszych benefitów

Pakiety medyczne dla pracowników jako jeden z ważniejszych benefitów

Spis treści


O pakietach medycznych dla pracowników można mówić zarówno na etapie rekrutacji, jak też w okresie zatrudnienia. Jest to mocny argument i rzeczywista zachęta dla potencjalnych pracowników, którzy biorą pod uwagę dodatkowe potencjalne korzyści płynące z pracy w danej firmie. Obok szkoleń, kursów, konferencji, czy kart wstępu do siłowni, dbałość o zdrowie jest nadal w czołówce potrzeb. Wystarczy zdecydować się na konkretny wariant i pakiet. O jakich pakietach mowa?

Otrzymaj bezpłatne porównanie
ofert najlepszych pakietów medycznych

wypełnij formularz
Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Fill out this field
You need to agree with the terms to proceed

Zobacz również Zdrowie bez kolejek w zdrowej firmie

Konkretne warianty ubezpieczeń pracowniczych

Wszechstronność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych oferowanych przez pracodawców we współpracy z danym towarzystwem ubezpieczeniowym niesie ze sobą znacznie więcej korzyści niż wersja alternatywna, czyli obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne ze składkami odprowadzanymi do ZUS. Dostępność specjalistów pozwala szybko umówić wizytę – czas oczekiwania to maksymalnie 5 dni roboczych, a gdy potrzebujesz wizyty u lekarza rodzinnego czy pediatry, poczekasz maksymalnie jeden dzień roboczy.

Zanim omówimy konkretne pakiety medyczne, należy przedstawić warianty tych ubezpieczeń. W aktualnej gamie ofertowej znajduje się wariant:

 • Brązowy – zapewnia możliwość skorzystania z pomocy 7 specjalistów (chirurg ogólny, okulista, dermatolog, laryngolog, kardiolog, ginekolog, urolog), dostępność zabiegów ambulatoryjnych (pielęgniarskich, laryngologicznych, urologicznych, ginekologicznych, chirurgicznych, okulistycznych); dodatkowo masz możliwość zaszczepienia się przeciw grypie oraz tężcowi, wykonania około 60 badań diagnostycznych podstawowych;
 • Brązowy Plus – ten wariant to poza powyższymi korzyściami dodatkowo:
  • możliwość umówienia wizyty u endokrynologa, ortopedy, alergologa, neurologa;
  • łącznie około 210 badań diagnostycznych, w tym w wersji rozszerzonej;
  • dofinansowanie konsultacji lekarskiej ze skierowaniem (ortopeda, endokrynolog, alergolog, neurolog);
 • Srebrny Basic lub Srebrny – wybierając tę wersję otrzymujesz wszystko, co powyżej, a dodatkowo:
  • większą bazę dostępnych lekarzy specjalistów, w tym diabetologów, endokrynologów, reumatologów, hematologów, onkologów;
  • zabiegi ambulatoryjne alergologiczne;
  • możliwość skorzystania odpowiednio łącznie z około 320 (Srebrny Basic) lub 430 badań diagnostycznych (Srebrny);
  • częściową refundację wizyty lekarskiej ze skierowaniem u pulmonologa, gastrologa, diabetologa, reumatologa, nefrologa, hematologa, onkologa;
  • dostępność testów alergicznych skórnych metodą nakłuć oraz odczulanie bez kosztów leku (zabiegi te są odpłatne, lecz w myśl koncepcji „Zdrowie bez kolejki” – nie będziesz na nie czekać dłużej niż 5 dni roboczych);
 • Złoty – wariant najbardziej kosztowny, ale też najbardziej zaawansowany, pozwalający na korzystanie dodatkowo z:
  • łącznie 450 badań diagnostycznych;
  • szczepień WZW A i WZW B;
  • opcji wizyt domowych;
  • korzystania z częściowo dofinansowanych konsultacji lekarskich u stomatologa, chirurga szczękowego, psychiatry.

Niezależnie od wieku pracownika oraz jego aktualnego stanu zdrowia, każdy z wariantów niesie ze sobą wiele realnych korzyści. Szeroki wybór pozwala dobrać wariant do potrzeb i możliwości finansowych.

Z myślą o rodzicach i teściach pracowników

Propozycja grupowych ubezpieczeń zdrowotnych to również wariant Senior, w którym ubezpieczani mogą być rodzice i teściowie pracownika, jeżeli nie ukończyli 70. roku życia. W atrakcyjnej cenie składki miesięcznej osoby takie mają możliwość korzystać z fachowej opieki medycznej u lekarza rodzinnego oraz internisty, a ponadto u lekarzy kilkunastu specjalizacji bez skierowania (kardiolog, urolog, endokrynolog, alergolog, neurolog, okulista, dermatolog, chirurg ogólny, ortopeda, laryngolog, ginekolog).

Seniorzy aktywni zawodowo to standard tak na polskim, jak i na zagranicznych rynkach pracy. Są to często osoby nadal aktywne i zmotywowane również w sferze prywatnej, świadome tego, jak ważne są regularne badania – nie tylko te w ramach medycyny pracy, ale również dodatkowe, pozwalające na bieżąco sprawdzać stan i wydolność układu krążenia, wzroku, obecność ewentualnych niepukających zmian skórnych.

Zdrowie bez kolejki” ma tutaj dodatkowe znaczenie. Pozwala przejść płynnie z oczekiwania w kolejkach przychodni na komfortowe umawianie wizyt przez telefon lub online, bez długiego czasu oczekiwania na taką wizytę. Dla osób młodszych jest to w zasadzie standard, natomiast seniorzy nieraz są przekonani, że takie wizyty są bardzo kosztowne. Poznając pakiety medyczne dla pracowników mogą zdecydować się na znacznie wygodniejsze rozwiązania w korzystnej cenie.

Ubezpieczenia indywidualne, partnerskie i rodzinne

Tytułowe pakiety medyczne dla pracowników pozwalają doprecyzować, czy osoby objęte ubezpieczeniem potrzebują go tylko dla siebie, czy również dla swoich bliskich.

 1. Pakiet Indywidualny – osobą ubezpieczoną może być:
  ◦ sam pracownik,
  ◦ jego rodzic lub rodzic współmałżonka.
 2. Pakiet Partnerski – w tej wersji ubezpieczenie obejmuje:
  ◦ pracownika wraz z partnerem/współmałżonkiem,
  ◦ pracownika z jednym dzieckiem poniżej 26 r.ż. (również adoptowanym i przysposobionym).
 3. Pakiet Rodzinny – ta wersja to prywatne ubezpieczenie medyczne dla:
  ◦ pracownika,
  ◦ a także jego współmałżonka/partnera i dzieci, jak wyżej.

O szczegółach warto porozmawiać z doradcą w Białymstoku lub w innym mieście na terenie województwa podlaskiego. Poznając wszystkie opcje oraz dokładne cenniki podejmiesz dobrą decyzję.

Swoboda w wybieraniu i otwartość ubezpieczyciela na zmiany

Ważne, że również w trakcie obowiązywania danej polisy można zmienić wariant lub pakiet, gdy na przykład pracownik potrzebuje większego zakresu badań lub dostępu do większej liczby specjalistów. To wygoda w każdych okolicznościach, gdy zmienia się sytuacja życiowa głównego ubezpieczonego: zakłada rodzinę, chce ubezpieczyć pierwsze lub kolejne dziecko, objąć profesjonalną opieką medyczną swoich rodziców lub teściów.

Większą część składki opłaca pracodawca, natomiast pracownik od kilku do kilkuset złotych, zależnie od wybranego przez siebie wariantu i pakietu, mogą to być również inne ustalenia w kwestii opłacania miesięcznych składek. Również na przykładzie Białegostoku widać, że od lat takie rozwiązania są bardzo cenione, zwiększają atrakcyjność pracy w danej firmie.


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie są dostępne warianty ubezpieczeń pracowniczych i co obejmują?

Dostępne są warianty: Brązowy, Brązowy Plus, Srebrny Basic, Srebrny i Złoty. Każdy z nich oferuje różne korzyści, jak dostępność do specjalistów, różnorodne badania diagnostyczne, szczepienia i inne opcje, z różnicami w zależności od wybranego wariantu.

Czy pakiety medyczne dla pracowników oferują opcje dla rodziny pracownika?

Tak, są dostępne różne pakiety, takie jak Pakiet Indywidualny (obejmujący samego pracownika lub rodzica), Pakiet Partnerski (pracownika z partnerem/współmałżonkiem lub dzieckiem) oraz Pakiet Rodzinny (pracownika, współmałżonka/partnera i dzieci).

Jakie są korzyści prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w porównaniu z obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne oferują szybszy dostęp do specjalistów, maksymalnie 5 dni roboczych na wizytę u specjalisty, a jeden dzień roboczy na wizytę u lekarza rodzinnego czy pediatry, co jest znacznie korzystniejsze niż w obowiązkowym ubezpieczeniu zdrowotnym ze składkami do ZUS.

Czy pracownik ma możliwość zmiany wariantu lub pakietu w trakcie obowiązywania polisy?

Tak, w trakcie obowiązywania polisy pracownik może zmienić wariant lub pakiet, jeśli potrzebuje większego zakresu badań lub dostępu do większej liczby specjalistów, dostosowując się do zmiany sytuacji życiowej.

Jakie są opcje ubezpieczenia dla seniorów w pakietach medycznych dla pracowników?

Jest dostępny wariant Senior, w którym ubezpieczani mogą być rodzice i teściowie pracownika, jeżeli nie ukończyli 70. roku życia. Oferuje on możliwość korzystania z fachowej opieki medycznej u lekarza rodzinnego oraz internisty i kilkunastu specjalizacji bez skierowania.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu