fbpx

Zdrowie bez kolejek w zdrowej firmie

Zdrowie bez kolejek w zdrowej firmie

Spis treści


W obecnej sytuacji gospodarczej, kiedy bezrobocie jest rekordowo niskie (według danych Głównego Urzędu Statystycznego w październiku wynosiło zaledwie 5%) pracodawcy niejednokrotnie borykają się z problemem utrzymania pracownika. To sprawia, że wzrasta zainteresowanie różnego rodzaju benefitami, wśród których prym wiedzie dostęp do prywatnej opieki medycznej.

Ludzie stali się ważnym zasobem przedsiębiorstwa, ich niedyspozycje bądź choroby powodują spadek wydajności i konkurencyjności. Pracownik, który ma problemy zdrowotne nie będzie wykonywał pracy lub będzie mniej efektywny, dlatego też dbałość o ten obszar staje się dla pracodawców priorytetem.

Według raportu Fundacji Watch Health Care średni czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w ramach ubezpieczenia NFZ w okresie lipiec-sierpień 2019 wynosił 3,8 miesiąca, przy czym w niektórych specjalizacjach czas ten jest znacznie dłuższy (np. endokrynolog – 14 miesięcy, kardiolog – 9,1 miesiąca, alergolog – 5,1 miesiąca). Ubezpieczenie zdrowotne Compensa Multi Zdrowie umożliwia znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wizytę. Gwarantujemy dostęp do lekarzy specjalistów w ciągu 5 dni roboczych. Tak krótkie terminy mają znaczący wpływ na zmniejszenie absencji chorobowej pracowników. Nie bez znaczenia jest również ciągłe rozszerzanie sieci placówek medycznych współpracujących z Compensa TU S.A., także o te które wskaże Klient. Obecnie nasza sieć liczy ponad 1900 placówek w całym kraju i stale ją rozwijamy.

Otrzymaj bezpłatne porównanie
ofert najlepszych pakietów medycznych

wypełnij formularz
Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Fill out this field
You need to agree with the terms to proceed

Zobacz również Nowe rozwiązania w ubezpieczeniach zdrowotnych dla firm

Warunki prywatnej opieki medycznej

Zakres świadczeń dostępnych w ramach programu Compensa Multi Zdrowie jest bardzo szeroki. Poczynając od obejmujących konsultacje u podstawowych specjalistów po rozszerzone ze wszystkimi specjalizacjami zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Według „Raportu płacowego 2019” autorstwa Hays Poland rozszerzony pakiet prywatnej opieki medycznej jest najbardziej pożądanym benefitem pozapłacowym. Zakres podstawowy daje iluzoryczne poczucie ochrony i w rezultacie może doprowadzić do niezadowolenia pracowników. Pracodawca biorąc pod uwagę możliwość sfinansowania ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników powinien rozważyć kompleksowy zakres ochrony. Znaczenie ma też branża w której działa przedsiębiorstwo, np jeżeli większość pracowników wykonuje prace fizyczne, w wariancie ubezpieczenia nie powinno zabraknąć konsultacji u ortopedy, neurologa czy badań takich jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny.

Wizyty w rekomendowanych placówkach Compensy są bezpłatne, ale w naszym programie klient może również korzystać z usług dowolnej placówki, na zasadach refundacji kosztów, z gwarancją częściowego zwrotu. W ramach ubezpieczenia można także korzystać z konsultacji profesorskich, na które nie jest wymagane skierowanie. Badania diagnostyczne wskazane w umowie są dostępne na podstawie skierowania z dowolnej placówki medycznej, niekoniecznie współpracującej z Compensą. Zakres ubezpieczenia obejmuje również koszty materiałów zużytych do badań, łącznie z kosztami kontrastu w tomografii i rezonansie.

Z perspektywy ubezpieczonego ważny jest też sposób umawiania wizyt. W naszym programie gwarantujemy możliwość umówienia się bezpośrednio w placówce, za pośrednictwem infolinii lub formularza online. Ponadto umożliwiamy konsultacje z lekarzami online przez czat, video lub telefon (telemedycyna). Czas oczekiwania na e-konsultację wynosi 2 godziny w przypadku lekarza internisty/pediatry i do 3 dni z lekarzem specjalistą. Podczas e-konsultacji można omówić z lekarzem objawy choroby, wyniki badań, otrzymać skierowanie na badania diagnostyczne czy receptę na leki przyjmowane na stałe.

Każdy ubezpieczony ma również możliwość włączenia do ubezpieczenia małżonka, partnera i dzieci do 26 roku życia. Polscy pracodawcy coraz częściej otwarci są na zatrudnienie obcokrajowców różnych narodowości. Przedsiębiorstwa, świadome sytuacji na globalnym rynku, we współpracy z nami organizują prywatną opiekę medyczną między innymi badania, szczepienia, czy akcje profilaktyczne. Pracodawcy starają się stworzyć warunki pracy, które sprostają wyzwaniu jakim jest konkurencyjność pozapłacowa.
Z punktu widzenia przedsiębiorcy bardzo istotne jest są także korzyści podatkowe i możliwość połączenia programu zdrowotnego z medycyną pracy organizowaną na terenie całego kraju.

Co ważne, programem Compensa Multi Zdrowie obejmujemy osoby zdiagnozowane i leczone przed przystąpieniem do ubezpieczenia (brak ankiety medycznej i karencji dla pracownika i członków rodzin).

Podsumowując, wdrożenie efektywnego programu prywatnej opieki medycznej w firmie pozwoli na skrócenie absencji pracowników i przyczyni się do wzrostu ich efektywności. Pracodawca zaś będzie postrzegany jako firma dająca dostęp do wartościowych benefitów pracowniczych.

Sylwia Wiśniewska
Regionalny Dyrektor ds. Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie są główne korzyści z programu Compensa Multi Zdrowie dla pracodawców?

Główne korzyści programu Compensa Multi Zdrowie dla pracodawców to znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty (do 5 dni roboczych), zmniejszenie absencji chorobowej pracowników oraz dostęp do rozległej sieci ponad 1900 placówek medycznych współpracujących z Compensa TU S.A. w całym kraju.

Czy ubezpieczenie zdrowotne Compensa Multi Zdrowie obejmuje tylko placówki współpracujące z Compensą?

Nie, klient może korzystać z usług dowolnej placówki, na zasadach refundacji kosztów, z gwarancją częściowego zwrotu. Ubezpieczenie obejmuje także koszty materiałów zużytych do badań i umożliwia konsultacje profesorskie bez skierowania.

Jakie są możliwości umawiania wizyt w ramach programu Compensa Multi Zdrowie?

W ramach programu Compensa Multi Zdrowie wizyty można umawiać bezpośrednio w placówce, za pośrednictwem infolinii lub formularza online. Istnieje też możliwość konsultacji z lekarzami online przez czat, video lub telefon.

Czy program Compensa Multi Zdrowie umożliwia ubezpieczenie rodziny pracownika?

Tak, w ramach programu Compensa Multi Zdrowie można włączyć do ubezpieczenia małżonka, partnera i dzieci pracownika do 26 roku życia.

Czy program Compensa Multi Zdrowie obejmuje osoby, które były leczone przed przystąpieniem do ubezpieczenia?

Tak, program Compensa Multi Zdrowie obejmuje osoby zdiagnozowane i leczone przed przystąpieniem do ubezpieczenia. Nie ma wymogu wypełniania ankiety medycznej ani karencji dla pracownika i członków rodziny.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu