fbpx

Pakiety medyczne i ich zasłużona popularność wśród pracodawców

zasłużona popularność wśród pracodawców

Spis treści


Dostępne obecnie pakiety ubezpieczeniowe, w ramach których możesz objąć prywatną opieką medyczną siebie i pracowników swojej firmy, to wiele korzyści przy rozsądnych cenach. Towarzystwa ubezpieczeniowe z długoletnim doświadczeniem mają w ofercie rozwiązania przystosowane do potrzeb osób w różnym wieku, na różnych stanowiskach pracy, żyjące w pojedynkę lub mające większe rodziny.

Dbałość pracodawcy o zdrowie swojej kadry to nie moda, lecz standard, który pozwala zmniejszyć roczną liczbę zachorowań, a w dalszej perspektywie – promować badania profilaktyczne, które pozwalają zapobiec wielu chorobom i dolegliwościom. Doceniło to już wielu naszych Klientów z Białegostoku i całego województwa podlaskiego.

Otrzymaj bezpłatne porównanie
ofert najlepszych pakietów medycznych

wypełnij formularz
Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Fill out this field
You need to agree with the terms to proceed

Zobacz również Pakiety medyczne dla pracowników jako jeden z ważniejszych benefitów

Czego należy oczekiwać od firmy ubezpieczeniowej

Profesjonalny ubezpieczyciel bazuje na realnych oczekiwaniach Klientów, aby przedstawić propozycje rzeczywiście wspomagające dbanie o zdrowie i ułatwiające dostęp do specjalistów poszczególnych dziedzin. W rozsądnej cenie otrzymasz dostęp do pakietów uwzględniających potrzeby osób zdrowych, ale też zmagających się z określonymi dolegliwościami lub takich, które w okresie zatrudnienia nabawiły się poszczególnych schorzeń, również w życiu prywatnym.

Priorytetową kwestią jest dbałość o zdrowie pracowników – z takim ubezpieczeniem zapewniasz im możliwość korzystania z oferty 2200 placówek w całej Polsce, a tym samym:

 • dostęp do specjalistów najbliżej miejsca pracy, miejsca zamieszkania – poradnie, przychodnie, gabinety oraz laboratoria medyczne w dogodnych lokalizacjach to pewność, że nieobecność pracownika nie będzie przedłużać się bez potrzeby;
 • komfort korzystania z tych usług w delegacji – na wizyty takie pracownik może się umawiać również podczas wyjazdów służbowych; obowiązują wtedy takie same zasady, czyli:
  • w ciągu jednego dnia roboczego zostanie umówiona wizyta u lekarza rodzinnego czy internisty;
  • w ciągu 5 dni roboczych można będzie udać się na wizytę do specjalisty, na przykład endokrynologa, kardiologa, neurologa;
  • możliwość pilnego skorzystania z zabiegów ambulatoryjnych, jak opatrzenie drobnych urazów, wyjęcie ciała obcego z oka, usunięcie kleszcza;
 • szybką interwencję, gdy pomocy potrzebuje partner lub dziecko – w ramach pakietu indywidualnego ubezpieczany jest sam pracownik, natomiast pakiety partnerskie i rodzinne dają możliwość włączenia do ubezpieczenia współmałżonka/partnera oraz dzieci; z punktu widzenia pracodawcy:
  • pracownik będzie potrzebować mniej dni wolnych z tytułu opieki nad dzieckiem, gdy wizyta lekarska odbędzie się szybciej i zapobiegnie rozwojowi choroby;
  • podobnie z czasem dojazdu – poszczególne badania i testy można wykonać niedaleko miejsca zamieszkania dzięki wspomnianej wyżej łącznej liczbie placówek medycznych.

Atutem pakietów medycznych jest również stałość warunków umowy zawieranej pomiędzy ubezpieczycielem a pracodawcą. To także szereg istotnych korzyści.

Stabilne warunki umowy, zdrowie bez kolejki

Pakiety medyczne w firmie jako forma grupowego ubezpieczenia zdrowotnego pozwalają kontrolować kwestie budżetowe. Z perspektywy pracodawcy oznacza to przede wszystkim:

 1. stałą wysokość miesięcznych składek – doświadczenie ubezpieczycieli pokazuje, że odpowiednio przygotowane warianty to możliwość utrzymania określonego poziomu składek przez cały okres trwania umowy lub przez znaczną część tego okresu;
 2. możliwość dodania kolejnych pracowników do ubezpieczenia – prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest ofertą elastyczną, pozwalającą przyłączyć nowych pracowników; wystarczy do 20. dnia miesiąca złożyć odpowiedni wniosek, aby przy braku przeciwwskazań ubezpieczenie zaczęło działać od kolejnego miesiąca kalendarzowego;
 3. zwolnienie ubezpieczenia z opodatkowania ZUS – ubezpieczenie to spełnia ważne warunki, między innymi stanowi przychód pracownika ze stosunku pracy, a pracownik uczestniczy w kosztach jego nabycia.

Warto wiedzieć także o braku limitów na poszczególne wizyty i badania. Jak to wygląda w praktyce, gdy mowa o osobach zdrowych, ale też o pracownikach zmagających się z dolegliwościami natury zdrowotnej?

Pakiety medyczne bez ograniczeń – brak limitów to ważne udogodnienie

Idea przyświecająca tej formie grupowych ubezpieczeń zdrowotnych to nieograniczony dostęp do świadczeń, bez limitów i karencji. Masz więc pewność, że Twoi pracownicy otrzymają usługi na wysokim poziomie, bez ryzyka, że Ty jako pracodawca lub osoby zatrudnione będą płacić dodatkowo za poszczególne świadczenia, gdy nie ma takiej potrzeby.

Po pierwsze, umowa zaczyna obowiązywać niezwłocznie po jej podpisaniu i opłaceniu pierwszej składki, więc wystarczy uregulować wszystkie kwestie formalne i dostarczyć komplet oświadczeń pracowników do opiekuna Twojej polisy, aby można było umówić się na wizytę do specjalisty lub skorzystać z innych świadczeń medycznych, zależnie od wybranego pakietu.

Po drugie, ubezpieczenie jest optymalnym rozwiązaniem, gdy dane schorzenie wymaga częstych wizyt u specjalisty. Czy to 2, czy 5 wizyt miesięcznie, jeżeli dana specjalizacja lub zabieg ujęte są w wybranym pakiecie i nie niosą ze sobą dodatkowych kosztów, wszystkie działania zostaną przeprowadzone bezpłatnie, nie obciążając konta pracownika ani pracodawcy.

Po trzecie, nie ma również limitów co do liczby specjalistów, do których pójdzie pracownik lub jego bliscy w ramach wybranej opcji. To atrakcyjna propozycja dla osób, które wcześniej nie korzystały z konsultacji specjalistycznych, a chcą z określonych przyczyn lub ze względów profilaktycznych zadbać o swoje zdrowie.

Ubezpieczenie i indywidualny opiekun w Białymstoku

Przewagą dzisiejszych pakietów zdrowotnych nad rozwiązaniami sprzed kilku dekad jest także dostępność całodobowej infolinii, a ponadto dostępność opiekuna indywidualnego. Z infolinii mogą korzystać Twoi pracownicy zawsze wtedy, gdy chcą otrzymać informację o najbliższej czynnej placówce medycznej czy umówić wizytę lub termin badań. Ciebie natomiast, czyli pracodawcę, wesprze doświadczony konsultant indywidualny, który zadba o wszystkie kwestie formalne, przypomni o terminach opłat, usprawni wszystkie działania związane z dodawaniem nowych osób do wybranej polisy.

Poznaj zalety współczesnych ubezpieczeń i zadbaj o swoich pracowników tak, jak tego potrzebują.


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie korzyści dają dostępne pakiety ubezpieczeniowe dla pracodawców i pracowników?

Pakiety ubezpieczeniowe oferują dostęp do opieki medycznej w 2200 placówkach w Polsce, szybką umówioną wizytę u specjalistów, możliwość korzystania z usług podczas wyjazdów służbowych oraz opcję ubezpieczenia rodziny. Dają też stabilność warunków umowy i kontrolę nad budżetem.

Czy pakiety medyczne mają jakieś limity co do liczby wizyt lub świadczeń?

Nie, pakiety medyczne nie mają ograniczeń co do liczby wizyt u specjalistów ani limitów na poszczególne świadczenia. Oferują nieograniczony dostęp do świadczeń, bez limitów i karencji.

Jak mogę dodać nowych pracowników do istniejącego ubezpieczenia zdrowotnego w firmie?

Nowych pracowników można dodać do ubezpieczenia zdrowotnego, składając odpowiedni wniosek do dnia 20. miesiąca, a ubezpieczenie zacznie działać od kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Czy dostępne pakiety ubezpieczeniowe umożliwiają wsparcie dla pracowników poza godzinami pracy?

Tak, pracownicy mogą korzystać z całodobowej infolinii, dzięki której mogą uzyskać informacje o najbliższych placówkach medycznych, umówić wizyty lub terminy badań.

Co oznacza brak karencji w pakietach medycznych?

Brak karencji oznacza, że umowa ubezpieczeniowa zaczyna obowiązywać niezwłocznie po jej podpisaniu i opłaceniu pierwszej składki, bez żadnych okresów oczekiwania na skorzystanie ze świadczeń medycznych.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Menu